Technikos stebuklai: būti ar nebūti?

2018

Tai edukacinė pasaka apie technikos stebuklus: kompiuterį, mobilųjį telefoną, planšetę ir kt., apie tai, kaip svarbu tinkamai jais naudotis. Veiksmas vyksta Technikos stebuklų šalyje, kur kyla ginčas: kurie iš moderniųjų prietaisų yra patys svarbiausi? Į ginčo sūkurį įsitraukia ir Petriuko močiutė. Ji yra nepatenkinta išmaniąja technika ir, jei galėtų, visus juos į Mėnulį išsiųstų! Mat jos anūkėlis užmiršęs sportą, knygą, visą laiką praleidžia prie kompiuterio ir telefono. Net Petriuko sveikata pablogėjo: nusilpo akys, skauda nugarą!

Pačiu laiku pasirodęs Išminčius Laikas išsprendžia kilusią nesantaiką. Jis išaiškina, kad modernioji technika yra puikios priemonės, kurios palengvina gyvenimą, todėl reikia vertinti pažangą ir teikiamas naujoves. Tačiau reikia mokėti elgtis šiais technikos stebuklais: būtina vaikams surašyti taisykles ir patarimus. Telefonas ir kompiuteris, surašę ir išsiuntę vaikams patarimus, susitaiko. Į Technikos stebuklų šalį grįžta darna ir išmintis. O Petriukas vėl atranda laiko aktyviam poilsiui.

Pasakėlė sukurta Vilniaus teritorinės ligonių kasos užsakymu. Pasakėlę-mini knygutę žurnalo „Tipu Tapu“ skaitytojai gali pasidaryti patys, išėmę žurnalo vidinį puslapį, sulenkę, perkirpę lapą ir sudėlioję mažus puslapėlius į mini knygutę.

Pasaką iliustravo dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.