Švara ir Tvarka

2016

Tai edukacinė pasaka apie švarą ir tvarką, kaip svarbu plauti rankas, kad nešvarumai, bakterijos ir virusai nesukeltų ligų. Juk kur švara – ten sveikata!
Veiksmas vyksta Švaros ir Tvarkos šalyje, kur gyvena karalienė Higiena. Jos pareiga – rūpintis, kad kiekvienas pamėgtų švarą ir tvarką, kad kūnas, drabužiai, avalynė būtų kruopščiai prižiūrėti. Kartu su panele Sveikata ji ragina visus sportuoti, sveikai maitintis, mažiau sėdėti prie kompiuterio, o daugiau būti gamtoje. Joms padeda didieji pagalbininkai – Vanduo, Muilas, Dušas, Šampūnas. Pasakėlėje vaikai mokomi Švarių rankų šokio – kaip taisyklingai plauti rankas. Deja, ne visi pasakos herojai paklūsta karalienei Higienai. Pilypo nerangumas sukelia šalyje pavojų – šalį užpuola virusai ir aplanko Ligos. Visa laimė, kad Sveikatos sargai išgelbėja šalį.

Pasakėlė sukurta Vilniaus teritorinės ligonių kasos užsakymu. Pasakėlę-mini knygutę žurnalo „Tipu Tapu“ skaitytojai gali pasidaryti patys, išėmę žurnalo vidinį puslapį, sulenkę, perkirpę lapą ir sudėlioję mažus puslapėlius į mini knygutę.

Pasaką iliustravo dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.