Broliai meškiukai

2012

Leidinio pavadinimas

Tai edukacinės pasakėlės apie ekologiją ir teisingą gyvenimo būdą. Į Lietuvos spaudos kioskus „R-kiosk” ir “Lietuvos spauda” iš tolimų kraštų atkeliavo septynių pliušinių meškučių šeimyna „Bear brothers”. Meškiukų tikslas – supažindinti vaikus su žmogui ir planetai svarbiais klausimais ir kartu smagiai praleisti laiką.

Kiekvienas iš meškiukų rūpinasi tam tikra problema, todėl su jais smagu ne tik žaisti, bet kartu mokytis bei daugiau sužinoti apie gamtą, klimato pokyčius, jūros pasaulį, sveiką mitybą ir daug kitų įdomių dalykų.

Pasakėlių autorė Imandra Nekrošiūtė-Daukšienė.

Senelio Meškino pamoka

Aš esu pats mažiausias ir turiu dar daug ko gyvenime išmokti. Tačiau aš daug skaitau, saikingai draugauju su kompiuteriu ir, svarbiausia, visada įsimenu senelio – senojo Meškino patarimus bei pamokas. Vieną iš jų – kodėl reikia rūšiuoti šiukšles – papasakosiu ir Jums. Taigi, paklausykite.

Nusišypsokime!

Aš esu meškiukas PUPPET-Lėlė. Aš daug keliauju po pasaulį, mane domina įvairios tautos ir kultūros, jų tradicijos. Šiandien aš Jums papasakosiu istoriją, kurią girdėjau iš savo prosenelio – meškino Meškonio.

Pergalė

Aš esu meškiukas BACKY-Kuprinukas. Jei tik panorėsite, visuomet būsiu su Jumis ant nugaros kaip kuprinė. Aš kviečiu visus gyventi kartu, žaisti, gerbti kitus ir neskriausti silpnesnių. Papasakosiu jums vieną istoriją apie tai, kaip man pavyko išgelbėti mažą paukštelį.

Miško gelbėtojai

Aš esu meškiukas BROWNY-Rudausis. Man rūpi gamta, jos švara ir sveikata. Paseksiu Jums vieną pasaką apie medžių maištą ir vaikų talką.

Ginčas

Aš esu meškiukas ICY-Ledutis. Mane domina sveika mityba ir sveika gyvensena. Paseksiu Jums vieną pasaką apie tai, kaip kartą virtuvėje susiginčijo maisto produktai. Kuris iš jų svarbiausias?

Dėdė Jūris ir laivas

Aš esu meškiukas SANDY – Smėliukas. Aš rūpinuosi gyvybe jūroje, jūros aplinka. Papasakosiu Jums vieną istoriją apie tai, kaip aš ir mano dėdė padėjome jūros gyventojams susitvarkyti namus.

SOS – skubus oro suvažiavimas

Aš esu meškiukas SNOWY-Sniegutis. Aš rūpinuosi klimatu, jo pokyčiais. Paseksiu Jums vieną pasaką apie tai, kaip Šiaurėje kartu su Sniego Seniais mes sustabdėme klimato atšilimą ir susigrąžinome šaltį.